Як навчитися в’язати гачком? Техніка для початківців

Як навчитися в’язати гачком? Техніка для початківців


Речі, зроблені своїми руками, цінувалися у всі часи. І жінки намагаються освоювати хобі і різні види рукоділля, щоб робити оригінальні та красиві речі для себе та членів своєї сім’ї, а так само для прикраси будинку. Найкраще для цієї мети підходить в’язання гачком. Цей вид рукоділля один з найлегших і доступних кожному, а речі можна створити найрізноманітніші: одяг, в’язані сукні, іграшки, скатертини та покривала, а так само різні корисні дрібниці. Все більше жінок замислюються про те, як навчитися в’язати гачком, адже з його допомогою можна створювати незвичайні речі, прикрашати одяг і будинок.


Історія в’язання гачком

Велике поширення цей вид рукоділля отримав тільки в останні дві сотні років. Але археологічні розкопки показують, що в’язання було відомо людям ще 4000 років тому. Вважається, що спочатку техніка в’язання гачком сильно відрізнялася від сучасної. Спочатку цей вид рукоділля виник, як різновид вишивки, тому замість гачка використовувалася тонка паличка. Пізніше у неї з’явився загнутий кінець. Поступово техніка в’язання гачком розвивалася і удосконалювалася, придумувалися нові візерунки, петлі та способи в’язання. Ченці вдосконалювали мистецтво створення красивих речей з тонких бавовняних ниток. Цікавий факт з історії в’язання гачком – це те, що спочатку їм займалися тільки чоловіки. У середні віки в Європі жінкам навіть заборонялося в’язати. Зараз же вони створюють оригінальні і красиві речі, і в’язання перетворилося на вид мистецтва.


  • – не варто сподіватися, що у вас відразу вийде гарна річ. Навіть якщо ви мали навички рукоділля, до гачка потрібно звикнути. Тому починати варто з невеликих, найкраще плоских речей з простим візерунком;
  • коли ви тільки вчитеся в’язати гачком, у вас можуть хворіти руки і спина, будуть втомлюватися очі.. Тому частіше відпочивайте і не перенапружуйтеся, щоб не виникло відрази до цього заняття. А досвідчені в’язальниці вже не помічають дискомфорту під час роботи, вони можуть в’язати і одночасно дивитися телевізор або читати;
  • – для початківців навчитися в’язати гачком легше, якщо хтось показує. Вивчення основних прийомів і кілька видів петель достатньо, щоб рухатися далі самостійно. Якщо ж немає такої можливості, то потрібно знайти відеокурси, що показують, як навчитися в’язати гачком;
  • – дуже важливо правильно підібрати інструменти та матеріали для рукоділля. Для цього можна скористатися порадами з книг і відеоуроків, але більшість вибирають їх самі, грунтуючись на досвіді.
  • Що потрібно для цього виду рукоділля

    Для тих, хто тільки вчиться в’язати гачком, потрібно зовсім небагато: пряжа, бажано бавовняна середньої товщини і сам гачок. Досвідчені майстрині ж мають великий набір інструментів і матеріалів:
    • – гачки різної товщини, які призначені для різноманітних технік і підбираються по товщині до ниткам;
    • – пряжа різного складу і товщини ;
    • – скріпки і шпильки з яскравими головками, щоб не втратити потрібну петлю або ряд;
    • – голка з великим вушком для зшивання деталей вироби;
    • – сантиметр для вимірювання розмірів готового полотна.

    Які бувають гачки

    Зазвичай для кожного виробу, візерунка і пряжі потрібно інший гачок. Вони бувають різні і потрібно вміти орієнтуватися в цьому розмаїтті. За якими ж ознаками вони розрізняються?
    1. За матеріалом гачки бувають металевими, дерев’яними, пластмасовими і кістяними. Кожен має свій недолік, наприклад, пластмасові електризуються, кістяні швидко зношуються, а дерев’яні можуть мати шорсткості.
    1. Гачки розрізняються також по товщині. Вона залежить від величини головки і вимірюється в міліметрах. Існують гачки товщиною від полумілліметра до 15. Але найчастіше використовуються номери від 1 до 5. Техніка в’язання гачком для початківців передбачає наявність гачка середньої товщини №2 або №3, які найзручніше.
    1. залежно від техніки в’язання гачком, цей інструмент буває довгим і коротким. Звичайна довжина гачка 12-20 сантиметрів, але для туніського в’язання використовуються довгі – до 50 сантиметрів, гачки.

    Як правильно підібрати гачок

    для початківців навчитися в’язати гачком буде легше, якщо вони правильно виберуть основний інструмент. Орієнтуватися в цьому потрібно не на красу, а на зручність. Існує кілька правил вибору гачка:
    • – він повинен бути не дуже гострим, щоб не поранитися і не порвати полотно;
    • – якщо гачок тонкий, то бажано, щоб у нього була зручна ручка;
    • – поверхня його не повинна мати шорсткостей і зазубрин;
    • – якщо ви збираєтеся в’язати багато, то вибирайте гачок не важкий, інакше рука буде втомлюватися;
    • – для світлої пряжі небажано брати алюмінієвий гачок, так як він може її пофарбувати.

    Як вибрати нитку

    для початківців, які тільки вивчають, як в’язати гачком краще взяти бавовняну мерсерезірованную нитку. В’язати з неї легко, так як вона не поділяється і не скручується. Але взагалі для гачка, на відміну від в’язання спицями, підходить будь пряжа: вовна, шовк, льон, бавовна або синтетика. Товщину її варто підбирати залежно від товщини гачка і бажаної щільності виробу. Досвідчені майстрині це роблять інтуїтивно, а початківцям потрібно орієнтуватися на інформацію на упаковці пряжі.

    Техніка в’язання гачком для початківців

    Навчитися цьому виду рукоділля дуже просто, потрібно тільки бажання і трохи вільного часу. Для початківців краще подивитися, як в’язати гачком по відео чи у досвідчених майстринь. Спочатку потрібно правильно навчитися тримати основний інструмент. Існує для цього два способи: зверху, як ніж, і знизу, як олівець. Кожен робить так, як йому зручніше. Але для більш щільного в’язання з товстих ниток краще тримати гачок зверху. Головне, не стискати його дуже сильно, щоб рука швидко не втомилася. Пряжу тримають лівою рукою, робоча нитка лежить на вказівному пальці і притискається до долоні іншими. Великим пальцем потрібно притримувати петлі і нитка під час в’язання. Натягувати її сильно не бажано, інакше полотно вийде занадто щільним, і швидко втомляться руки. Сама техніка в’язання гачком дуже проста: існує всього три основних петлі, за допомогою поєднання яких і створюються різноманітні візерунки. Повітряна петля – найпростіша, і освоїти її може навіть дитина, стовпчик без накиду і стовпчик з накидом складніше, але через кілька днів практики і вони не будуть викликати труднощів.
    Кожному, хто зацікавився тим, як навчитися в’язати гачком, важливо зрозуміти, що головне в цьому процесі – бажання і регулярна практика. І тоді можна створювати оригінальні і красиві вироби, які вразять оточуючих.


















Коментарі

Дописати коментар

Популярні дописи з цього блогу

Цикл публікацій про ляльок мотанок 2."Пеленашка" - перша лялька-оберіг для дитини.

Зустрічаємо весну! "Лялька веснянка"